קורס כלכלת המשפחה ואימון

הקורונה חוגגת כבר שנה, מאז שפרצה באסיה. מה קרה איתך בשנה האחרונה, ומה יהיה הלאה? את יודעת שהעולם כבר לא יהיה כפי שהיה, אבל השאלה היא -האם גם את השתנת? האם התאמת את עצמך ואת המטרות שלך לעולם החדש?  

איזו שנה עברת

זו הייתה שנה נורא מוזרה, בקושי עבדת, הילדים בקושי למדו. זו הייתה שנה של הישרדות, מסגר לסגר, מחל"ת לחל"ת, ומשיעור זום אחד לשיעור זום אחר. המצב הכלכלי לא היה מזהיר, וההתמודדות היומיומית הפכה למאתגרת. 

עם הפנים קדימה

אחרי שסיימת להרהר בשנה שחלפה, הגיע הזמן להיות עם הפנים קדימה. איך את רוצה שהשנה הקרובה תראה? מה את מנסה להשיג? מה המטרות שלך? 

המטרות לא מה שהיו פעם

אם לפני הקורונה המטרות שלך היו לשדרג את הבית, לחיות אורח חיים בריא, זמן עם הילדים לנסוע לחופשות בחו"ל, ללמוד משהו חדש, לחתן את הילדים, הקורונה טרפה את הקלפים לגמרי. היום המטרות השתנו לחלוטין – נראה שהמטרות לטווח הארוך כבר לא מדברות אלינו – הרי את לא יודעת מה יקרה מחר, איך תחשבי על השנה הקרובה? 

לתכנן מסלול מחדש

בעקבות הקורונה, את אולי שוקלת הסבת מקצוע. העצמאיות שואלות את עצמן אם להחליף תחום, והשכירות שואלות האם לנסות לעשות הסבת מקצוע למקצוע רווחי יותר. לפני שאת חושבת על ההחלטות הרציונליות, את צריכה לקבל את ההחלטות הרגשיות, ורק אחר כך תוכלי לעשות את התכנון הפיננסי. 

הגיע הזמן לשאול את עצמך כמה שאלות 

איך את רוצה לחיות, מה מעסיק אותך? מה התרומה שלך ליקום? איזה סוג של השפעה היית רוצה להיות עבור הסובבים אותך? מה יגרום לך לממש את הפוטנציאל שלך, להתפתח, ולאתגר את עצמך?

הגיע הזמן להגדיר את הדברים בצורה ברורה. רק אחרי שתגדירי בבהירות מטרות ברורות תוכלי להשיג אותן, לטווח הקצר ולטווח הארוך. בתוך כל הבלגן, תמצאי את הרגע לעשות פסק זמן ולעשות "בדק בית". את צריכה לקבל את העובדה שהדברים השתנו, ולכן את צריכה להסתגל למצב החדש ולהגדיר מחדש את המטרות.

צמיחה מתוך ההזדמנות

כולם מדברים על לצמוח מהמשבר, אבל איך אפשר לעשות זאת? עליך להבין שהמצב החדש הוא דף חלק, ואת יכולה לצייר איזה ציור שתרצי. את יכולה לקחת את המושכות לידיים שלך, ולכוון לכל כיוון שרק תרצי. אין תהליך פלא, ואין נוסחת קסם. הכול מתחיל בחשבון נפש, תכנון, והגשמה. 

כדאי לך לנצל את הזמן של ההפוגה ולעשות חשבון נפש ביסודיות, ולבצע תכנון פיננסי. המצב לא יחזור להיות כפי שהיה, וככל שנשכיל להבין זאת, כך נוכל למנף את המצב לטובתנו. 

צריכה עזרה בהגדרת המטרות?  רוצה לשפר את המצב הכלכלי? לחצי כאן >>

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן